למי מתאימה עבודה בחו"ל?

פרק אחרון - עבודה בחו"ל בשאר העולםבעמדת המכירה בעגלות, יצא לי לעבוד עם הרבה מאוד אנשים. כמעט תמיד יהיה איתך לפחות עוד בן אדם אחד על העמדה ולפעמים גם שניים. תוך כדי עבודה עם אנשים שונים שמתי לב שלחלק מהאנשים שם היה כישרון טבעי. הם היו מעולים בזה, וככל שהם עבדו יותר ככה הם נהיו גם יותר טובים. לעומתם, היו אנשים שגם אחרי כמה חודשים של עבודה בעגלות, וגם אחרי שהם הכירו טוב את המוצרים, את נאומי המכירה, היו צריכים להילחם יום יום ולהתאמץ מאוד בשביל למכור.

אז מה מאפיין את מצליחני עבודה בחו"ל?

שמתי לב למכנה משותך אצל כל אלה שהלך להם במכירות באופן טבעי. היו להם בדרך כלל 3 דברים:

1. קסם אישי והתחברות מהירה עם אנשים – האנשים שבטבעם חברותיים מאוד, הצליחו בקלות גם להתחבר עם הלקוחות. וכאשר הלקוח מתחבר למוכר, העבודה של המוכר נעשית קלה פי 5.

2. ביטחון עצמי גבוה – אנשים עם ביטחון עצמי גבוה יכולים הרבה יותר קלות לשכנע אנשים אחרים, ויותר מזה, אנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך יעוררו חשד לגביהם, ואפילו לגבי המוצר עצמו. תחשבו על זה רגע, האם הייתם קונים מאיש מכירות שמדבר חלש ובחוסר ביטחון? האם הייתם יכולים למסוך עליו?

3. יכולת ליהנות ולשמור על אנרגיות טובות – אנשים שנשארו עם אנרגיות טובות, וחיוך על הפנים כל היום, ללא קשר להצלחה שלהם במכירה הם אלה שהצליחו להחזיק במקצוע הזה לאורך זמן.

למרות שהרבה חברות מחפשות רעב להצליח, לדעתי זה טעות. מוכר "רעב" להצלחה ישדר נואשות, ויהיה יותר מתוסכל כאשר הוא לא יצליח למכור. הדבר יוביל למערבולת הבאה:

מערבולת

מערבולת הכישלון של עבודה בחו"ל במכירות

כמובן שיש עוד הרבה גורמים שמשפעים על הצלחתו של איש המכירות בחו"ל כמו ידיעת אנגלית, מראה חיצוני ועוד, אבל לדעתי האישית אלה ה – 3 האלה הכי חשובים.

קצת על המדינות השונות בהן אפשר לעבוד בפרק האחרון לבלוג זה עבודה בחו"ל בשאר העולם – בחירת מדינה.

פרק אחרון - עבודה בחו"ל בשאר העולם

פורסם בקטגוריה עבודה בחו"ל. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.