האם כדאי לעבוד בדרום אפריקה?

כללי בטיחותהרבה אנשים שאלו אותי שחזרתי אם נהניתי, האם הרווחתי כסף, והאם ולמה כדאי לעבוד בדרום אפריקה? התחושה העיקרית שהרגשתי לגבי החוויה של עבודה בדרום אפריקה היא שהייתה לי חוויה של פעם בחיים, וסיפורים שאספר עליהם גם בעוד 20 שנה. אני באופן אישי נורא נהניתי מהחוויה אבל כמו בכל מקום גם לדרום אפריקה יש חסרונות.

החסרונות של עבודה בדרום אפריקה

1. חלק מהערים בדרום אפריקה מסוכנות יותר וחלק פחות, אך בכל מקרה, תצטרכו לשמור על אמצעי זהירות שיגבילו אתכם. תצטרכו להיות יותר ערניים לגבי החפצים שלכם, לברר על המקומות שאתם הולכים לנסוע אליהם לפני, והחופש שלכם לטייל באופן עצמאי יהיה מוגבל. בהמשך ארחיב על כללי הבטיחות בדרום אפריקה.

2. תצטרכו לדעת לזהות לקוחות פוטנציאלים – בניגוד למדינות באירופה או בארצות הברית, שם לרב האנשים יש מספיק כסף כדי לרכוש לפחות את מוצרי הבסיס, בדרום אפריקה תצטרכו לזהות את האנשים העשירים מבין קהל הלקוחות שלכם . אמנם לא יהיו חסרים כאלה (חלקם הגדול יהיה עשיר ברמות שאתם בכלל לא מכירים), אבל זה עדיין זה לא קל לזהות כמו שזה נשמע וגם אחרי כמה חודשים יש הפתעות.

אם זאת, במידה ותשמרו על אמצעי הזהירות,תוכלו ליהנות

מהיתרונות הרבים שיש לדרום אפריקה להציע:

1. עלות המחייה בדרום אפריקה מצחיקה, והאפשרויות להרוויח הם גבוהות מאוד מה שמוביל לכך שתוכלו לחיות טוב ועדיין לחסוך הרבה כסף. אנשים שעובדים בדרום אפריקה גרים בבתים שבמקומות אחרים רק תוכלו לחלום עליהם. בחברות רבות תגורו בוילות ענקיות עם בריכה, פנטהאוזים מרווחים באזורים מרכזיים, או בדירות קרקע עם גינה ליד הים. בהמשך ארחיב גם על כמה אפשר להרוויח בעבודה בעגלות בדרום אפריקה.

תאכלו במסעדות, תזמינו מה שבא לכם לשתות בבר בערב, ובאופן כללי תוכלו לחיות כמו מלכים, ועדיין לחזור עם הרבה כסף שחסכתם הביתה. בזכות כוח האדם הזול שיש שם לעבודות פשוטות, לא תצטרכו אפילו לכבס.

2. יש בדרום אפריקה טבע מטורף שתוכלו ליהנות ממנו : הספארים הגדולים בעולם, ממגוון של תרבויות והופעות. ומצד שני, עדיין תוכלו לחיות בערים מערבית מודרנית ומפותחות. בדרום אפריקה יש מליוני תיירים שמבקרים כל שנה, והרבה אטרקציות, כמו גלישה חול, צלילה עם כרישים, וטיולים מאורגנים, שיוסיפו המון לחופשה.

3. עבודה עם קהל לקוחות מגוון – בדרום אפריקה יש אנשים עשירים מתרבויות שונות. ותמיד תסתדרו עם סוג מאוד מסוים. עם התושבים שהגיעו במקור מאירופה, למשל צריך להיות יותר רשמי ואינפורמטיבי, בעוד שהאפריקאים קונים בעיקר לפי איך שהם מתחברים למוכר.

יהיה לכם גם יחסית קל להתחיל שם כי יוקר המחיה שם זול הרבה יותר ממדינות אחרות, וגם אם לא תרוויחו בהתחלה לא תוציאו כל כך הרבה כסף.

לסיכום 

דרום אפריקה היא מקום מעולה, למתחילים שרוצים ללמוד למכור ולקבל זמן הסתגלות ארוך, לאנשים בעלי ניסיון שרוצים ליהנות ממכירות גדולות במיוחד, ואפילו לאנשים שסתם רוצים לצאת לחופשה במקום אקזוטי ושונה. במידה ותשמרו על כללי הבטיחות, תוכלו לחיות כמו מלכים, לחסוך כסף, ולראות את אחד המקומות הכי יפה ומעניין שקיים.

*למי שהחליט שלא מתאים לו לעבוד בדרום אפריקה ומחפש יעד אחר, אני ממליץ להיכנס ולקרוא את המאמר עבודה בחו"ל – איך לבחור מדינה לעבוד בה?

עבודה בדרום אפריקה - זה לא בדיוק הכוונה

עבודה בדרום אפריקה – זה לא בדיוק הכוונה

כללי בטיחות

 

כתיבת תגובה