עבודה בחו"ל – באיזה מדינה הכי כדאי לעבוד?

שלום לכולם. אני ממש שמח שאנשים שולחים אליי פניות וכותבים בקשות.

אז עקב הביקוש הרב, והשאלות החוזרות על המדינות השונות, אני הולך לחלוק אתכם את כל מה ששמעתי על עבודה במדינות אחרות בעולם.

אז איך בוחרים יעד לטוס אליו שמחפשים עבודות בחו"ל?

עבודה בחו"ל בחירת המדינה

עבודה בחו"ל – בחירת המדינה

1. דרכונים זרים, אישורי עבודה, ויזות וכו' – אם אין לכם אפילו ויזה של תייר, לא משנה כמה אתם רוצים לטוס ליעד מסוים, זה פשוט לא אפשרי.

הקריטריון הראשון שלדעתי אתם צריכים לבחון עוד לפני שאתם בכלל מתלבטים הוא האם תוכלו להוציא ויזת עבודה או אישורי עבודה.

ישראל לא מזמן חתמה על הסכמי טיול ועבודה עם אוסטרליה, ויש גם הסכם מהסוג הזה עם ניו-זילנד וגרמניה. שלושה יעדים מאוד חזקים ומאוד מומלצים. אמנם אין הרבה הקצאות אבל אם תפסתם אחת, שיחקתם אותה.

קוראים לאישור הזה working holiday visa. מה שמיוחד בו הוא שגם עם דרכון ישראלי תוכלו לטוס לעבוד בחו"ל באופן חוקי ללא תלות במעסיק, למשך שנה. כאשר אתם מגישים את הבקשה, שימו לב לכמה דברים: בחלק מהמדינות אפשר להגיד פעמיים בשנה, ובחלק מהם פעם שנה. כדאי לכם לבדוק את התאריך כדי שלא תפספסו.

בנוסף, בקשר לתפקיד שעשיתם בצבא, רצוי להיות צנוע. אף מדינה לא רוצה לוחמי עילית שיכולים להיות מרגלים בתוכה. למרות שלכם בתור ישראלים זה נראה מאוד מרשים. ודבר אחרון – כדאי שתעברו על המסמכים לפני ההגשה עם בן אדם נוסף, כדי למזער את כמות שגיאות הכתיב במסמכים.

2. מזג אוויר וחגים – התקופה בה תטוסו היא קריטריון מאוד חשוב, ומאוד לא טריביאלי. בכריסמס למשל אתם יכולים למכור פי 4-5 יותר מכל תקופה אחרת בשנה. בקיץ יש המון תיירים, וכולנו יודעים כמה מהר הכסף "בורח" לנו מהכיס בטיול. כאשר בצד אחד של העולם קר וגשום, אנשים בצד השני של העולם יכולים להיות על החוף ולגלוש.

3. שפת המקום תרבות – חלק מהאנשים יעדיפו את התרבות והמראה של האנשים באירופה, וחלק יעדיפו דווקא את דרום אמריקה. חיבור עם המקומיים ישפר את המכירות שלכם. שימו לב שבחלק מהמקומות השפה המקומית אינה אנגלית והאנשים שגרים שם לא תמיד ידעו לדבר אתכם. לכן

* ומה לגבי הכסף?

כמעט בכל מקום בעולם יהיו אוכלוסיות עשירות ואוכלוסיות עניות. גם בדרום אמריקה, בהודו ואפילו בתאילנד יש אנשים מאוד עשירים, ורובם מתנקזים למקומות ולקניונים מסוימים. שם בדרך כלל נמצא\ות העגלות. עם זאת, ככל שאיכות החיים במדינה יותר גבוהה ככה כנראה יהיה לכם יותר קל למכור.

2 חברות ההשמה שהמלצתי עליהם במאמר איך לבחור חברה, מומלצות גם לשאר העולם ולא רק לדרום אפריקה. מי שעדיין לא קרה את המאמר או יצר קשר עם החברות מומלץ בחום לחזור למאמר איך לבחור חברה לעבודה בחו"ל?

אחרי שמצאנו חברת לעבוד בה, צריך להתכונן לטיסה לחו"ל. במיוחד בשביל זה כתבתי מאמר של כל מה שצריך לעשות לפני הטיסה ורשימת ציוד לחו"ל.

לסיכום עבודה בחו"ל ובעולם, הכנתי מצגת נחמדה על המדינות

 

פורסם בקטגוריה עבודה בחו"ל. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.