כמה אפשר להרוויח בעבודה בעגלות?


הסיבה העיקרית שמניעה אנשים רבים וביניהם פרק 2 - איך לבחור חברת עגלות המלצות וקישוריםגם אותי לעבוד בחו"ל היא הכסף. האמת שלא הייתי מופתע לגלות שבחו"ל אפשר להרוויח הרבה יותר מאשר בארץ, לפחות בתחום במכירות. העמלות גבוהות הרבה יותר, האנשים שאתה מוכר להם עשירים יותר, והם גם לקוחות נוחים יותר ועקשניים פחות מהלקוחות הישראלים.

אם בישראל האחוזים המקובלים הם 5%, אז בחו"ל בדרך כלל, בעבודה בעגלות מקובל לתת 20%-30% מהמכירה. הבעיה העיקרית – לא תמיד מובטח לכם שכר מינימום, ובחברות רבות השכר שלכם הוא רק לפי אחוזים. אתם מקבלים משכורת לפי עמלות, מה שאומר – מה שמכרתם זה מה שקיבלתם, פשוט כמו שזה נשמע.

אין משכורת חודשית. לטוב ולרע. המשכורת שלכם תשתנה כל הזמן. כל שבועיים תקבלו סכום אחר, בדרך כלל הסכום יהיה בעלייה 🙂 .

המספרים המלאים והתהליך

בחודש ה 1-3 שאתם עדיין מתחילים עם קצת ניסיון תרוויחו כנראה בין שכר מינימום ואף פחות במקרה הרע, ועד 15,000 שקל לחודש שהרוויחו המתחילים הכי חזקים שאני ראיתי.

אבל… אם תעבדו קשה, תבואו עם ראש פתוח, ותלמדו מכל אחד שאתם עובדים איתו, אין גבול למשכורת שלכם. אף אחד לא עוצר אתכם למכור עוד, ואין שום הגבלה על כמות האנשים שתמכרו ועל גודל המכירה. מישהי אחת יכולה לקנות מוצר זול אחד מאות בודדות של שקלים, ומישהי אחרת יכולה לקנות את כל הסט של המוצרים היקרים, ועוד 2 סטים כאלה גם לאחיות שלה בכמה אלפים.

אני אספר לכם עכשיו של מישהו בשם תומר שעבד איתי אחרי 3 שנים ניסיון בעגלות. ביום הראשון שעבדתי איתו, הוא עשה 1700 שקל. לטענתו זה היה "יום לא מוצלח". הוא היה מקבל יחס של מלך מהמנהלים, וסוגר אלפי שקלים ביום עבודה אחד ומעל 50,000 שקל בחודש. הבן אדם היה תותח, והצליח למכור לכל בן אדם שני שהוא עצר, והוא ממש לא היה היחיד שהגיע להצלחה כזו.

משכורת שמישהו בארץ עובד חודש כמו חמור בשבילה, בן אדם אחר עושה ביומיים. כל החשיבה שלי על משכורת לשעה התנפצה לי בפנים ונפתחתי למציאות חדשה לגמרי אותה אסכם במשפט שאמרו לי: "אל תגידו שהשמיים הם הגבול, שיש עקבות על הירח".

עגלות בדרום אפריקה – המקרה שלי 

השבועיים – שלושה הראשונים שלי ושלכם יהיו הכי קשים. אתם לא מכירים את המוצרים מספיק טוב, ויותר מזה, אתם לא מכירים את תהליך המכירה. כשאני הגעתי לדרום אפריקה, הגעתי עם ביטחון מלא בידיעה שיצא לי כבר ליחצן מסיבות, ושאני מעולה בדיבור עם אנשים. הרבה אנשים אמרו לי שאני תותח, שהעבודה הזאת "תפורה" בשבילי, אך שהגעתי לשם, כמו כולם קיבלתי שוק.

אחרי הוצאות של כמו אוכל ושכר דירה כמעט הגעתי להפסדים. הייתי על סף ייאוש בסוף השבוע השני שלי לעבודה. מה שהחזיק אותי היה שראיתי שאנשים אחרים מרוויחים הרבה מאוד כסף לידי, ואם הם יכולים אז גם אני יכול!

עברתי את ההתחלה. היה לא קל אבל, פתאום התחלתי להבין איך למכור והמשכורת התחילה לטפס. הבנתי כמה דברים "לא הגיוניים" בתהליך כמו למה עדיף להתחיל ממחיר גבוה ואז לתת הנחה, מאשר להתחיל ישר מהמחיר נמוך (תתחילו להבין את זה כבר מעכשיו). אין כסף קל, אבל כן יש כסף גדול מאוד למי שמחפש אותו.

דרום אפריקה עשירה במשאבי טבע כמו זהב, יהלומים, פחם ופלטינה, ויש בה אנשי עסקים רבים. הבדלי המעמדות הגדולים יצרו מצב שיש שם אנשים שיש להם המון כסף, ואין להם יותר מדי מה לעשות איתו… ופה בדיוק אתם נכנסים לתמונה 🙂

הכנתי לכם מצגת קצרה שתיתן לכם תחושה כללית כמה עושים מכל מכירה. חלק מהמוצרים אפשר למכור ממש מהר ובכמויות, ככה שאין מוצר שיותר ריווחי בהרבה מהשני. כל אחד ומה שהוא מתחבר אליו.

מה בכל זאת משפיע על השכר שלכם?

1. הניסיון שלכם – ככל שיהיה לכם יותר ניסיון ככה תרוויחו יותר. תכירו את תהליך המכירה, סוגי הלקוחות, תכירו את המוצרים יותר טוב, ותדעו להדגים אותם יותר טוב. תפתחו את הקסם אישי שלכם, ולפעמים אפילו תפתחו דמות שתיכנסו אליה בזמן המכירה שתעזור לכם ליצור כימיה עם הלקוח.

2. החברה בה אתם עובדים והאחוזים שלכם – אם לחברה יש קניונים טובים במקרה של עגלות וחנויות, או אזורי חלוקה טובים במקרי של ציורי שמן תוכלו למכור הרבה יותר. אנשים עשירים יוציאו כסף יותר בקלות מאשר אנשים ממעמד הביניים. במיוחד שמדובר במכירות גדולות. בהמשך אדבר על איך בוחרים חברת עגלות ועל איך לבחור חברה למכירת ציורי שמן.

3. התקופה בשנה – בתקופת הכריסטמס למשל, המכירות יהיו פי כמה יותר גבוהות מאשר בתקופה רגילה. בערים תיירותיות יותר למשל כמו קייפטאון, בעונת הקיץ יש הרבה יותר מכירות מבתקופת החורף. אם זאת, כדאי לכם להגיע כמה חודשים לפני שתקופה חזקה מתחילה, כדי שתוכלו ללמוד בלי לחץ את העבודה, ולהיות בשיא בתקופה הטובה.

4. הרצון שלכם ללמוד –  אם תלמדו מכל אחד שתעבדו איתו תשתפרו כל הזמן. בחברות רבות יעבירו אותכם הדרכות פעם בכמה זמן, תנסו להפיק מהם את המיטב. תקראו מאמרים וספרים על מכירות ותיישמו את מה שלמדתם בשטח. אין הרגשה יותר כיפית מלקרוא משהו, ולראות במציאות ש"זה בדיוק כמו בספר". ותזכרו – מכירות זה לא רק מקצוע, זו יכולת לחיים!

5. רמת האנגלית שלכם משפיעה גם על המשכורת שלכם. בעוד שני פרקים יהיה מאמר בנושא של האם צריך לדעת אנגלית כדי במכירות בחו"ל?

ועכשיו אחרי שאנחנו יודעים כמה אפשר להרוויח, הגיע הזמן לעבור לפרק הבא וללמוד איך בוחרים חברה לעבודה בחו"ל?

ככה נראית אחת מעמדות המכירה של מוצרי ים המלח, בדרום אפריקה

עגלות בדרום אפריקה – עגלה של מוצרי ים המלח

פרק 2 - איך לבחור חברת עגלות המלצות וקישורים